Odwiedzaj Szklarską Porębę o każdej porze roku, bo niezależnie od pory, tutaj jest zawsze pięknie.

Urokliwie, pośród Gór Izerskich i Karkonoszy położona jest Szklarska Poręba.

Przyjeżdżając tu po raz pierwszy, dobra mapa szlaków i atrakcji rozwiąże wszystko. Doskonale przygotowana sieć szlaków turystycznych, tematycznych i wszelkiego rodzaju atrakcji związanych z miastem i górami pozwoli odpowiednio dobrać wędrówkę dla Waszych pasji i zainteresowań.

Wodospad Kamieńczyk

Najciekawszą atrakcją przyrodniczą jest Wodospad Kamieńczyk położony w skalnym wąwozie. To również plan filmowy, na którym nakręcano sceny do filmu Opowieści z Narni – część druga. Atrakcyjne są szlaki nawiązujące do tradycji walońskich poszukiwaczy skarbów i szklarzy.

Od wielu wieków na terenie Szklarskiej Poręby po górskich ścieżkach wędrowali  Walonowie poszukując złota i drogocennych minerałów. W tym celu przygotowane są dwie pętle szlaku walońskiego. Krótsza na rozgrzewkę i aklimatyzację, a dłuższa dla bardziej wytrwałych.

Muzeum Ziemi

Koniecznie odwiedźcie Muzeum Ziemi Juna.

Nawiązuje ono do dawnych tradycji walońskich. Ważnym obiektem jest także Leśna Huta, w której będziecie mogli podglądać hutników pracujących według dawnych metod i technologii. Jak wystarczy Ci odwagi, to pod okiem Mistrza Szklarskiego będziecie mogli samodzielnie wykonać pamiątkę ze szkła, która powędruje razem z Wami do domu.

Tygiel Waloński, to kolejne miejsce warte odwiedzenia. Waloński Mincerz zapozna Cię z tajnikami pracy średniowiecznych gwarków. Ten spektakl jednego aktora jest idealnym dopełnieniem opowieści o dawnych poszukiwaczach skarbów na terenie Karkonoszy i Gór Izerskich.

Rowerowa Kraina

Dla miłośników w Rowerowej Krainie, którą dla Was zaprojektowaliśmy znajdziecie rozbudowaną sieć szlaków i ścieżek rowerowych, dzięki czemu z perspektywy dwóch kółek z pewnością zwiedzisz więcej.

Wędrówki Górskie

Dla tych, którzy celują wyżej, preferowana jest wędrówka górskimi szlakami po najwyższych partiach Karkonoszy.

Być może spotkacie w nich Ducha Góra, być może pod postacią mgły, albo kruka. Udogodnieniem są także wyciągi. Pokonując najtrudniejsze odcinki, wjedziecie na Szrenicę. Stamtąd pełen już wachlarz pełen możliwości. 

Polecamy wycieczki z przewodnikiem:
Jarosław Szczyżowski – Przewodnik Sudecki

Narty

Zimą dla wszystkich szukających atrakcji na białym puchu przygotowane są trasy biegowe w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. To słynna Polana Jakuszycka, na której odbywały się Puchary Świata z udziałem Justyny Kowalczyk.

Tak więc spróbuj sił na szlaku biegowym. Dla wielbicieli zjazdów na nartach, także czeka niespodzianka. Nowoczesne wyciągi i kilometry tras zjazdowych, na pewno mile was zaskoczą.

Panorama Ski-Arena

Nartostrady w Szklarskiej Porębie. Więcej informacji na stronie http://sudetylift.com.pl

Zamknij menu

ZIMMER VERFÜGBARKEITSFORMULAR

Ich bin damit einverstanden, dass meine im Formular angegebenen personenbezogenen Daten zwecks Bearbeitung der Anfrage verarbeitet werden. Die Angabe der Daten ist freiwillig, jedoch zur Bearbeitung meiner Anfrage erforderlich. Ich habe Recht auf Zugang zu meinen personenbezogenen Daten, sowie Verarbeitung oder Löschung der Daten. Verantwortlicher für die Verarbeitung personenbezogenen Daten ist: Pensjonat Stanica Górska, ul. Obrońców Pokoju 12, 58-580 Szklarska Poręba

FORMULARZ DOSTĘPNOŚCI POKOI

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu przetworzenia zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia mojego zapytania. Mam prawo do dostępu do moich danych, edycji i zaprzestaniach ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Pensjonat Stanica Górska, ul. Obrońców Pokoju 12, 58-580 Szklarska Poręba