Odwiedzaj Szklarską Porębę o każdej porze roku, bo niezależnie od pory, tutaj jest zawsze pięknie.

Urokliwie, pośród Gór Izerskich i Karkonoszy położona jest Szklarska Poręba.

Przyjeżdżając tu po raz pierwszy, dobra mapa szlaków i atrakcji rozwiąże wszystko. Doskonale przygotowana sieć szlaków turystycznych, tematycznych i wszelkiego rodzaju atrakcji związanych z miastem i górami pozwoli odpowiednio dobrać wędrówkę dla Waszych pasji i zainteresowań.

Wodospad Kamieńczyk

Najciekawszą atrakcją przyrodniczą jest Wodospad Kamieńczyk położony w skalnym wąwozie. To również plan filmowy, na którym nakręcano sceny do filmu Opowieści z Narni – część druga. Atrakcyjne są szlaki nawiązujące do tradycji walońskich poszukiwaczy skarbów i szklarzy.

Od wielu wieków na terenie Szklarskiej Poręby po górskich ścieżkach wędrowali  Walonowie poszukując złota i drogocennych minerałów. W tym celu przygotowane są dwie pętle szlaku walońskiego. Krótsza na rozgrzewkę i aklimatyzację, a dłuższa dla bardziej wytrwałych.

Muzeum Ziemi

Koniecznie odwiedźcie Muzeum Ziemi Juna.

Nawiązuje ono do dawnych tradycji walońskich. Ważnym obiektem jest także Leśna Huta, w której będziecie mogli podglądać hutników pracujących według dawnych metod i technologii. Jak wystarczy Ci odwagi, to pod okiem Mistrza Szklarskiego będziecie mogli samodzielnie wykonać pamiątkę ze szkła, która powędruje razem z Wami do domu.

Tygiel Waloński, to kolejne miejsce warte odwiedzenia. Waloński Mincerz zapozna Cię z tajnikami pracy średniowiecznych gwarków. Ten spektakl jednego aktora jest idealnym dopełnieniem opowieści o dawnych poszukiwaczach skarbów na terenie Karkonoszy i Gór Izerskich.

Rowerowa Kraina

Dla miłośników w Rowerowej Krainie, którą dla Was zaprojektowaliśmy znajdziecie rozbudowaną sieć szlaków i ścieżek rowerowych, dzięki czemu z perspektywy dwóch kółek z pewnością zwiedzisz więcej.

Wędrówki Górskie

Dla tych, którzy celują wyżej, preferowana jest wędrówka górskimi szlakami po najwyższych partiach Karkonoszy.

Być może spotkacie w nich Ducha Góra, być może pod postacią mgły, albo kruka. Udogodnieniem są także wyciągi. Pokonując najtrudniejsze odcinki, wjedziecie na Szrenicę. Stamtąd pełen już wachlarz pełen możliwości. 

Polecamy wycieczki z przewodnikiem:
Jarosław Szczyżowski – Przewodnik Sudecki

Narty

Zimą dla wszystkich szukających atrakcji na białym puchu przygotowane są trasy biegowe w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. To słynna Polana Jakuszycka, na której odbywały się Puchary Świata z udziałem Justyny Kowalczyk.

Tak więc spróbuj sił na szlaku biegowym. Dla wielbicieli zjazdów na nartach, także czeka niespodzianka. Nowoczesne wyciągi i kilometry tras zjazdowych, na pewno mile was zaskoczą.

Panorama Ski-Arena

Nartostrady w Szklarskiej Porębie. Więcej informacji na stronie http://sudetylift.com.pl